-
2-25
-
3-3
-
E-S5
Dzięki wykorzystaniu dedykowanych platform informatycznych i digitalizacji procesów w organizacji, obieg dokumentów, ich opiniowanie przez interesariuszy oraz cały proces akceptacji odbywa się w sposób elektroniczny. Nie tylko podnosi to efektywność własnych operacji, ale także redukuje negatywny wpływ na środowisko naturalne.
Wykonawcy robót budowlanych działają zgodnie z wewnętrznymi dokumentami jakościowymi GAZ-SYSTEM, dzięki czemu prace prowadzone są z najwyższą starannością i z poszanowaniem środowiska. Po zakończeniu prac obszary budowy przywracane są do stanu możliwie zbliżonego do pierwotnego. Podstawą do zakończenia inwestycji jest odbiór wymaganej dokumentacji gwarantującej spełnienie wymogów zdefiniowanych między innymi w decyzjach administracyjnych. W celu uniknięcia jakichkolwiek przyszłych roszczeń i niezgodności nie dopuszcza się jakichkolwiek odstępstw.
W trakcie normalnej eksploatacji gazociągów ich oddziaływanie na środowisko przyrodnicze jest minimalne. Stosowane technologie i materiały zapewniają szczelność i hermetyczność instalacji gazowej, co przekłada się na bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska. Eksploatacja gazociągów w warunkach pracy bezawaryjnej nie powoduje zagrożenia dla wód powierzchniowych i podziemnych, w tym nie wpływa na zmianę stanu chemicznego wód, nie wpływa negatywnie na krajobraz (z uwagi na położenie gazociągu pod ziemią). Wyjątkiem są elementy nadziemne oraz strefa kontrolowana w postaci wydzielonego pasa gruntu. Eksploatacja gazociągów nie powoduje także emisji hałasu, nie wpływa negatywnie na ziemię i glebę oraz nie stanowi przeszkody w przemieszczaniu się zwierząt.